Hoşgeldiniz, ziyaterçi! [ Giriş Yap

Islak Makyaj Nedi̇r?

Kadın 12 Haziran 2024

ıslak makyaj

Islak Makyaj Nedi̇r

Islak makyaj modası daha çok son zamanlarda trend olmaya başlamıştır ve bundan dolayı ıslak makyaj nedir sorusu birçok kadın tarafından sorulur. Havalar ısınmaya başladığında makyaj için daha doğal ve ışıltılı makyaj çeşitleri tercih edilir. Bunlar arasında yer alan storbing yani ıslak makyaj türü, git gide daha çok kişinin tercih ettiği bir metot haline gelmiştir.

Aydınlatıcılarım yoğun olarak kullandığı ıslak makyajı çok profesyonel bir şekilde uygulayabilmek için makyaj konusunda uzman olmanıza gerek yok. Bu makyaj türü ile ilgili bilmeniz gereken tüm detayları öğrenip kendiniz yapabilirsiniz.

Islak Makyaj (Strobing) Nedir?

Islak makyaj metodu yüzü sanki yeni yıkamış gibi nemli ve ıslak olarak gösterir. Bu tür makyajlarda simli ve aydınlatıcı ürünleri fazla kullanmak biraz abartı olabilir. Yüz şekillendirmek amacıyla kullanılan kontür uygulaması dahi ıslak makyajla aynı teknikle ve sedefli paletlerle yapılır.

Gün geçtikçe daha fazla popüler olan ıslak makyajlarda koyu renk farlar ve diğer yüz ürünleri tercih edilmez. Gün ışığı altında cildin çok daha doğal, taze ve ışıl ışıl görünmesini sağlayan ıslak makyajda estetik bir görüntü ön plana çıkar. Bu makyajı yaparken daha çok burun, elmacık kemiği, kaş alt ve üst bölgelerine odaklanmak gerekir.

Islak Makyaj Nasıl Yapılır?

Islak makyaj yapmak için gerekli malzemeleri temin ettiyseniz uygulama kısmına hemen geçebilirsiniz. İlk olarak ıslak makyaj yapmadan önce cildinizi doğru ve tam olarak temizleyip nemlendirmeniz gerekir.

Nemlendirmek cildi ıslak makyajdan önce iyice besleyeceğinden dolayı son derece önemlidir. Yağlı bir cildiniz varsa ışıltılı makyaj ürünlerini kullanmanız tavsiye edilir. Primer olarak adlandırılan makyaj bazları, büyük gözenekleri kapatır ve cilt tonunu eşit gösterir.

Aynı zamanda fondöten altına uygulandığından dolayı yüze canlı ve doğal bir görüntü de kazandırır. Daha sonra uygulama adımları devam eder. Fondöten ve diğer malzemeler kullanılır. Özellikle elmacık kemiklerini ön plana çıkarmak çok önemlidir.

Farlar da açık ve parlak tonlarda kullanılmalıdır. Allık olarak sedefli bir ürün tercih etmek daha iyi olacaktır. Siz de ıslak makyaj nedir ve nasıl yapılır öğrenerek hem günlük yaşamda hem de özel günlerde daha iyi bir görüntü elde edebilirsiniz.

221 total views, 4 today

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.