Welcome, visitor! [ Login

Büyükçekmece Bayanlarda Sigara Kullanımı Nasıldır?

  • Semt: büyükçekmece
  • Şehir: istanbul
  • Ülke: Turkey
  • Şehir: İstanbul
  • Ülke: Türkiye
  • Listed: 26 Ekim 2019 13:11
  • Expires: This ad has expired
buyukcekmecebayan

Beylikdüzü Escort Numaraları

Sigara kullanmak oldukça eskiye dayanan bir eylemdir ve tüm bireylerin özgür iradeleri ile kullanmakta oldukları üründür. Sigara kullanımı oldukça zararlı bir eylemdir fakat içerisinde bulunan nikotin maddesi bireylerin bağımlı olmasına yol açar. Bu bağımlılık durumu sigaranın ne kadar kötü olursa olsun oldukça fazla kullanımına sebebiyet göstermektedir.
Kadınlarda Sigara Kullanımı
Sigara kullanımı durumunun ilk olarak erkekler tarafından ortaya atılması bilinmektedir ve sigara kullanımı oldukça eskiye dayanır. Eskiden kadınların kullanmasının ayıp bir davranış olarak karşılandığı toplumlarda günümüzde sıradan fakat kapalı alanda içildiği takdirde ceza uygulanan bir durumdur sigara kullanımı. Aktif ve pasif bir içici kitlesine sahip olan sigara, içen kişi aktif olarak etkilerken yalnızca duman soluyan kişiyi pasif olarak etkilemektedir. Önemli olan sigaranın kullanım durumu değil nasıl kullanılıyor oluşudur. Kadın konusunda sigara kullanımının olumlu karşılanmamasının bir sebebi, hamile olduklarında veyahut bir evlat dünyaya getirdiklerinde onu olduğundan fazla sigaranın olumsuz etkilerine maruz bırakmakta olmasıdır.
Kendini savunmada ve korumada yetersiz olan bebek ve çocuklar için annelerin sigara kullanmaması gerekir. Kendi sahası dışında bir yerde sigara içen bir kadın görüldüğünde genel olarak damgalanır yani kabaca kötü bir anlamda nitelendirilir ve sigaranın yalnızca erkek bireyler tarafından içilebileceği düşünülür gelmemiş toplumlar tarafından. Fakat sağlığa, topluma ve doğaya zararlı tüm maddeler ne olursa olsun herkes tarafından kullanıldığı takdirde zararlı bir şey olarak görülmelidir yani sigara kullanımının kişilik ve karakter özelliği bakımından alakasına değil verdiği zararlara bakılmalıdır.
Günümüzde kadınların %65 i sigara kullanmaktadır ve bu oranın çok büyük bir bölümü bağımlı haldedir. Bu da gelecek nesilleri sağlık bakımından olumsuz yöne götürebilir gibi görünüyor. Kadın bireyler daha çok evine bağlı ve sosyal hayattan bir nebze de olsa yoksun göründükleri için problemlerini kendi çabalarıyla çözmeye çalışmakta ve içinden çıkılamayacak durumlarla karşılaşıldığında çözümü sigarada bulacak duruma gelmişlerdir. Bu durumda kadınları sigara kullanmaya teşvik edilen şeyler tespit edilmeli ve bağımlılıktan kurtulma yolları aranmalıdır. Kadın sağlığı konusunda oldukça olumsuz etkiye sahiptir sigara kullanma durumu.

No Tags

2594 total views, 3 today

  

Listing ID: 1995db41b9411516

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply