Bayanların Alması Gereken Sorumluluklar

  • Semt: Avcılar
  • Şehir: istanbul
  • Ülke: Turkey
  • Boş bırak: 00
  • Şehir: İstanbul
  • Ülke: Türkiye
  • Listed: 18 Eylül 2019 19:41
  • Expires: This ad has expired
bayansroumlu

Beylikdüzü Escort Numaraları

Sosyal hayatta kadınların alması gereken sorumluluklar çok çeşitlilik göstermektedir. Bu çeşitlilik aslında kadınlara zarar vermektedir. Bu sorumluluklar ülkemiz de bölge ve yörelere göre değişkenlik göstermektedir. 21. yy’de bu durum hala aynen böyle devam etmektedir. Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerimiz de kadınlar biraz daha özgürlüklerini almış ve rahata kavuşmuş durumda olsalar da İç Anadolu, Güney Doğu gibi bölgelerimiz de hala kadınlara yönelik sorumluluk dağılımında sıkıntılar vardır. Günümüz de hala hem tarlada çalışıp, evin bütün işlerini yapıp birde çocuk bakmakla yükümlü olan kadınlar vardır. Bu kadınlar ayrıca bir veya iki değil, yaklaşık dört ve üzeri çocukla uğraşmak zorundadırlar.

Böyle bir ortamda erkeğe düşen sorumluluklar belli kurallara sığdırılmıştır. Günde sekiz veya on saat kadar çalışıp eve geldiği zaman yan gelip yatmak olarak algılanmaktadır. Kadına ne bir güzel söz nede mutlu edici bir yaklaşım vardır. Erkek için tek sorumlu olduğu olgu çocuk yaptırma ve çalışmaktır. Bu çağda kulağa çok komik gelse de hala bu anlayışın devam ettiği yerler vardır. Bu durumda kadın zaten bir şey yapamamakta aksi halde canından olabilmekte ya da namusu ile ilgili ileri geri konuşulabilmektedir. Kadın pek ala kendi namusunu kendisi kollayabileceği gibi bu yörelerde kadının namusunu erkek beklediği gibi yanlış bir algı hala devam etmektedir.

Bayanların Alacağı Sorumluluklar

Kadının alacağı sorumluluklar baz alındığı zaman, bir erkek ne kadar sorumluluk alıyorsa ilişkide, kadında aynı şekilde o kadar sorumluluk almak zorundadır. Yani bir erkek ne kadar sorumluysa bazı şeylerden, kadında o kadar sorumludur. Her iki tarafında çalıştığı düşünülürse, görev dağılımı eşit olmak zorundadır. Ev temizliği, evde yapılacak yemek işleri, çocuk bakımı ve maddi olarak her şeyin eşit olması gerekmektedir. Bu demek değildir ki çalışan kadına böyle yaklaşılıyorsa, çalışmayan kadının üstüne bazı şeyler yıkılmalıdır. Bu düşüncede yanlıştır. Her ne kadar kadın çalışmıyorsa yine de kadına her türlü konuda yardım edilmeli ve kadının aldığı sorumluluklar paylaşılarak hayat müşterek hale getirilmelidir. Bu şartlar altında hem kadınlar aşırı derecede mutlu olmaktadır ve karşısında ki erkeğini de mutlu etmektedir.

No Tags

1704 total views, 3 today

  

Listing ID: 8225d825e1accc80

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.