Hoşgeldiniz, ziyaterçi! [ Giriş Yap

Romantik Makyaj Nasıl Yapılır

Kadın 23 Şubat 2024

romantik makyaj

Romantik Makyaj Nasıl Yapılır

Romantik makyaj son dönemlerde sadeleşmeyle birlikte en çok tercih edilen makyaj trendleri arasında hızla yerini almıştır. Romantik makyaj adından da anlaşılacağı üzere sade, kusursuz, canlı ve sağlıklı görünüm hedefleyen bir makyaj türüdür. Makyaj kişinin hatlarına zevkine göre değişiklik gösteren bir olgudur.

Romantik makyaj uygulamasının temelinde abartısız makyaj yani doğru ürünler kullanılarak ciltte hatları belirginleştirip, canlı sağlıklı bir görünüm vermek bulunmakta. Her kadın girdiği her ortamda pürüzsüz güzelliği ve sadeliği ile dikkat çekmek ister.

Romantik Makyajın Püf Noktaları

Romantik makyajın ilk aşaması temiz bir cilttir. Cilt tipi yapısı he insanda farklılık gösterir. Bu nedenle her kozmetik ürün her cilde uyum sağlayamayabilir. Bu nedenle kişi temizleme aşamasında cilt yapısına göre ürün kullanmalı. Her makyaj öncesi cilt temizliğinin iyi yapılması ve yine cilt yapısına uygun bir nemlendirici ile nemlendirilmesi oldukça önemlidir. Aksi takdirde cilt makyajı kusacak ve kötü bir görünüm alacaktır.

Temizlenmiş ve nemi sağlanmış ciltte renk eşitliği sağlamak pürüzsüz bebeksi görünüm için önemli. Bu adımda BB kremlerden faydalanılabilir. BB kremler ciltte renk eşitliği saylayarak doğal bir görünüm verecektir. Eğer cildiniz renk farklılıkları yaratacak bir sorun varsa kapatıcı etkisi daha yoğun olan fondötenlerden yardım alabilirsiniz. Bur ada dikkat edilecek olan konu fondöten ya da BB kremin cilde eşit dağıtılmasıdır. Aksi halde renk bütünlüğü sağlanamaz.

romantik makyaj

romantik makyaj

 

Gözler Sade Doğal

Romantik makyaj da göz makyajına dikkat! Nede olsa romantik makyaj abartıdan uzak makyaj demiştik. Göz makyajına başlamadan kaşlara doğal görünüm verecek şekilde taranıp şekil verilmeli. Gözlerde kullanılacak olan renk doğal kahveler ve bronz tonlar olmalıdır. Bu doğal renklerle gözleri gölge vererek belirginleştirmeli. Ardından kalem ya da ince eyeliner kullanılarak gözlere can katılabilir. Hafif abartıdan uzak bir rimelle göz makyajını tamamlayın.

Dudaklar da Doğal Sıcaklık

Son adımları allık ve rujla tamamlanmalı. Kullanılacak allık rengi pembe ya da şeftali tonlarında olmalı ve elmacık emiği üzerine hafifçe uygulanmalı. Allık pembe ve şeftali tonları sayesinde cilde canlı ve sağlıklı bir görünüm vermektedir. Yine ruj seçimi doğal tonlarda olmalı ve doğallığın dışına çıkılmamalıdır. İsteğe bağlı olarak bir sabitleyici kullanarak makyaj sabitlenebilir.

No Tags

3021 total views, 1 today

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.